Pokud bydlíte v Praze a chystáte se na cestu pryč z města vlakem, možná řešíte, kde nechat svůj automobil. Jestliže sebou máte více zavazadel, je cesta metrem nepříjemná a je tedy mnohem lepší dojet na hlavní nádraží autem. Kde ale svůj vůz nechat? Stejně tak se můžete dostat do situace, když budete chtít někoho na hlavním nádraží vyzvednout a nebudete vědět, kde zaparkovat.

parkování v obchodním domě KotvaVýhodné možnosti pro parkování nabízí obchodní dům Kotva. Parkovací místa zde můžete využít ke krátkodobému i k dlouhodobému stání. Parkoviště se nachází v zastřešené podzemní garáži, funguje nonstop a disponuje kapacitou až 360 míst. Hodina stání stojí maximálně 50 Kč, většinou však dosáhnete na výhodnější podmínky. Parkování v obchodním domě Kotva vám zajistí, že budete přímo v centru města. Obchodní dům se nachází na náměstí Republiky, které je vzdálené jen pár minut chůze od Václavského a Staroměstského náměstí.

ceník placeného stání v Praze 1Parkování v Praze je samozřejmě zpoplatněné. Především v Praze 1 můžete mít problém zaparkovat levně. Většina parkovišť má rozdílné ceny pro denní a noční parkování. Na některých parkovištích a v parkovacích domech si místo můžete pronajmout také dlouhodobě. Pokud je na vás parkování v centru města drahé, můžete nechat své auto v některé z okrajových částí Prahy a cestu do města absolvovat například metrem - to se vám vyplatí, pokud zde chcete parkovat celý den a máte dost času. Pokud vás čas tlačí a jste v centru jenom na okamžik, je výhodnější nechat auto zde.