Pokud bydlíte v Praze a chystáte se na cestu pryč z města vlakem, možná řešíte, kde nechat svůj automobil. Jestliže sebou máte více zavazadel, je cesta metrem nepříjemná a je tedy mnohem lepší dojet na hlavní nádraží autem. Kde ale svůj vůz nechat? Stejně tak se můžete dostat do situace, když budete chtít někoho na hlavním nádraží vyzvednout a nebudete vědět, kde zaparkovat.

Své auto naštěstí můžete ponechat zaparkované přímo u hlavního nádraží. V ulici Wilsonova se nachází parkoviště, které má kapacitu až 523 parkovacích míst pro osobní automobily a 10 stání pro autobusy. Parkoviště je rozděleno na garážová stání a venkovní plochu. Celkem je k dispozici 312 krytých parkovacích míst a 211 stání na venkovní ploše. Velkou výhodou tohoto parkoviště je, že zde svůj automobil můžete nechat klidně nonstop. Nevýhodná je však cena. Jelikož se jedná o velmi frekventované místo, tak majitelé osobních automobilů zde zaplatí 40 Kč za hodinu stání a pro autobusy je parkování zpoplatněno částkou 80 Kč za hodinu.

Dá se u hlavního nádraží výhodně zaparkovat?

K parkování zde můžete využít také Parking Centrum (dřívější garáže Slovan), které se rovněž nachází přímo u hlavního nádraží. Ve 13 patrech parkovací dům zajišťují parkování až pro 468 automobilů. Opět funguje nonstop. Parkoviště je navíc hlídané, takže nehrozí, že by vám automobil někdo odcizil nebo poškodil. Parkovací systémy jsou vybaveny kontrolou registrační značky. Parkoviště je ideální využít pro celodenní parkování za cenu 99 Kč na 24 hodin. Parkování je přímo napojeno na hlavní nádraží, na kterém tak můžete i zaplatit. Takové parkování je o něco výhodnější.

Pokud vám nevadí stát dále od hlavního nádraží a k němu dojet například metrem, můžete svůj vůz nechat i v obchodním domě Kotva, který nabízí výhodné parkování s cenou již od 30 Kč za hodinu. Toto parkoviště je rovněž hlídané a dá se využívat k parkování i nonstop. Nabízí také dlouhodobý pronájem parkovacího stání.